Rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Bp Oder: Papież właściwie żył Eucharystią

„On bardzo umiłował Eucharystię. On właściwie Eucharystią żył i uczynił swoje życie, całe swoje życie życiem eucharystycznym” – mówił dziś biskup gliwicki Sławomir Oder. W dniu 103. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II hierarcha odprawił Mszę świętą przy grobie polskiego papieża.
Jak wspomina serwis Vatican News, była to pierwsza Msza biskupa w Bazylice św. Piotra od dnia, gdy został on biskupem. Postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego papieża z Polski wspomniał w rozmowie z Radiem Watykańskim, że modlił się dziś w duchu wdzięczności za życie św. Jana Pawła II.
Hierarcha dziękował między innymi za wszystko to, co papież wniósł do Kościoła. W dniu 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły wspomniał jego słowa:
On mówił, że każde urodziny są dla chrześcijanina, dla Niego, kolejnym krokiem w drodze ku Niebu. Jestem o rok młodszy do nieba.
Wyraził nadzieję na to, aby to przeżywanie Eucharystii przy grobie świętego było też okazją do wzbudzenia w sercach pragnienia świętości. Przypomniał, że powołanie do świętości jest jednoznaczne z byciem w Kościele. Tego właśnie uczył nas papież – mówił bp Oder. Na koniec stwierdził, że mimo spotykających nas wszystkich kłopotów czy znaków sprzeciwu, chciałby aby umacniała nas wiara i wzrastało w nas pragnienie spotkania z Bogiem.
ds/vaticannews.va/pl
Dodaj komentarz