Tysiące Hiszpanów na Marszu dla Życia. „Jak może istnieć wolność bez życia?”

„Tak dla Życia” – pod tym hasłem ulicami Madrytu przeszedł kolejny Marsz w obronie dzieci skazanych na aborcję i chorych zagrożonych eutanazją. Hiszpanie wyszli, by wyrazić sprzeciw wobec kierunku, w jakim zmierza ich ojczyzna. Organizatorzy podkreślili, że na wydarzenie przybyło 50 tys. osób, w tym licznie młodzi ludzie. Nadzieję niesie to nowe pokolenie, które odważnie daje świadectwo piękna rodziny i wartości życia.
Podejmowane w ostatnich latach i miesiącach ustawy uderzają w godność i podstawowe prawo człowieka. Zabijanie dzieci w aborcji, promocja uśmiercania osób starszych w eutanazji, a także seksualizacja dzieci to rzeczywistość współczesnej Hiszpanii.
Dlatego nie tylko dorośli, ale i młodzi ludzie tłumne wyszli na lice, by wyrazić swój sprzeciw. Przynieśli ze sobą transparenty afirmujące życie, ale i te, które zwracały uwagę na dramat rzeczywistości w Hiszpanii: „aborcja to terroryzm”, „aborcja, zbrodnia przeciwko ludzkości”, „posłuchaj bicia serca, powie ci, że żyję” – to tylko niektóre z transparentów niesionych przez uczestników spotkania.
Animacion entre los manifestantes de la convocatoria Sí a la vida en Madrid @aciprensa @EWTNNoticias pic.twitter.com/zu2O2ltovy
— Nicolás de Cárdenas 🇪🇸🇻🇦 (@cardenasnicolas) March 12, 2023
Obecni na Marszu Hiszpanie minutą ciszy uczcili dzieci, które stały się ofiarami aborcji. Wysłuchano wzruszających świadectw, a także dźwięku bicia serca dziecka poczętego. Spotkanie zakończyło się koncertem afirmującym życie.
Wydarzenie było zorganizowane przez proliferów z organizacji „Tak dla Życia”, do której dołączyło 500 innych stowarzyszeń i organizacji.
Pośród osób dających świadectwo był również prof. Pablo Delgado de la Serna, który urodził się z niepełnosprawnością, a mimo to prowadzi szczęśliwe życie, ma rodzinę i realizuje się zawodowo.
Pomimo 81 proc. niepełnosprawności, Bóg dał mi najlepszy dar, jaki mógł mi dać, życie – wyznał.
Sí a la vida pic.twitter.com/tQMIc5tKOK
— Pablo Mariñoso (@canteraepmdj) March 12, 2023
Na zakończenie spotkania organizatorzy odczytali odezwę, w której zaznaczyli, że nie zaprzestaną walki o ocalenie dzieci nienarodzonych, o godność i właściwą opiekę dla osób starszych i chorych.
Przypomnijmy, że w Hiszpanii ustawa o eutanazji weszła w życie niespełna dwa lata temu, a uśmierceniu poddało się już 200 osób. Kolejne 150 chorych czeka na rozpatrzenie wniosku.
Sí a la vida. pic.twitter.com/yF8yDRBiYK
— Lucía🇪🇸 (@luciadsolana) March 12, 2023
Wielkie żniwo ofiar zbiera i będzie zbierać aborcja farmakologiczna i chirurgiczna. Po liberalizacji zapisów już 16 latki mogą abortować swoje dziecko. Jak podkreślają obrońcy życia, zabijanie dzieci w aborcji przedstawia się jako „pogotowie ratunkowe dla kobiety”.
Nadzieją ich ojczyzny, jak podkreślali organizatorzy, był duży udział młodych osób, które są świadome dramatu zmiany kierunku w Hiszpanii. To ludzie, którzy widzą, jakim dramatem jest zabójstwo dziecka, i jakie skutki dla zdrowia i życia kobiety, także jej rodziny, niesie zabójstwo dziecka.
La vida es magia, la vida es maravillosa.
Si a la vida. pic.twitter.com/XgekTIP4mL— Jose (@gancho213) March 12, 2023
Jesteśmy tutaj, aby wywyższać życie i stawiać je przed wolnością, bo jak może istnieć wolność bez życia? – pytała 21-letnia Miriam Gragera.
19-letni Rodrigo przypominał z kolei o początku ludzkiego życia i wyjątkowości dziecka na każdym etapie rozwoju prenatalnego, także jako zarodka, gdzie w DNA małego człowieka zapisane są już wszystkie jego cechy.
AG/la razon.es, twitter.com
Hiszpania: Episkopat o konieczności promowania rodziny. Skrytykowano kwestię „prawa trans”
Dodaj komentarz