„Paracetamol challenge”, czyli… kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku

Grupa nastolatków z Southampton trafiła w weekend do szpitala. Powód? Kolejny, śmiertelnie niebezpieczny challenge w mediach społecznościowych. Chodzi o to, aby przyjąć jak największą dawkę paracetamolu tak, aby trafić do szpitala. Wygrywa osoba, która spędzi w szpitalu najwięcej czasu.
Z doniesień zagranicznych mediów dowiadujemy się o kolejnym groźnym trendzie, który pojawia się w mediach społecznościowych. „Paracetamol Challenge” zostało zapoczątkowane w Southampton, gdzie kilku nastolatków trafiło przez nie do szpitala.
Brytyjska policja ostrzega rodziców, że trend popularyzuje się zwłaszcza wśród nastolatków. Danna Jones z policji w Hampshire informowała, że wyzwanie zagraża zdrowiu i życiu młodych ludzi.
Osoby w wieku od 15 do 17 lat umyślnie przedawkowały paracetamol. Ich celem było wziąć go tyle, by trafić do szpitala. Wygrywa osoba, która spędzi w placówce jak najwięcej czasu – mówi Danna Jones, cytowana przez Daily Echo.
[…] nie sądzę, by rozumieli, że zabawa może być bardzo groźna. Zabiera także tak bardzo potrzebny czas pogotowia i policji.
Parents have been warned of a TikTok ‘challenge’ that has seen children overdosing on paracetamol to see who can stay in hospital the longest https://t.co/hhw9awUBgB
— Belfast Telegraph (@BelTel) August 15, 2023
Jak zaznacza Jones, nie można pozwalać na rozwój tego niebezpiecznego trendu. Ale konieczne jest także zaangażowanie rodziców.
Dodaje, że media społecznościowe również ponoszą odpowiedzialność i wezwała do przyspieszenia wprowadzenia ustawy o mediach społecznościowych. Domaga się również, aby TikTok wypełnił swój „obowiązek” w śledztwie w sprawie wydarzeń z ostatnich dni.
Royston Smith, członek brytyjskiego parlamentu mówi wprost:
Ludzie muszą zrozumieć, zanim będzie za późno, że media społecznościowe, takie jak TikTok, to coś więcej niż źródło rozrywki, są potencjalnie niebezpieczne dla umysłów naszych dzieci i ich życia.
Platforma TikTok twierdzi, że ma dziesiątki profesjonalistów, którzy pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa użytkownikom. Rzeczywistość pokazuje jednak zupełnie inne oblicze rozrywkowej aplikacji…
MZ/radiozet.pl, independent.co.uk, dailyecho.co.uk
Fatalny wpływ smartfonów na dzieci. B. Białecka: Nie dawajmy ich przed 13. rokiem życia!
Dodaj komentarz