Paweł Ozdoba: Systemowe rozwiązania w kwestii ochrony życia powinny być celem numer jeden polityków

„Rozszerzenie obecnie obowiązującego programu za życiem powinno być celem numer jeden działań polityków i wszystkich obrońców życia” – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny na antenie TV Republika, odnosząc się do prawa polskiego, które od roku obejmuje ochroną dzieci niepełnosprawne i chore już na etapie życia prenatalnego.
Od roku, od 22 października, kiedy Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w którym orzekł niekonstytucyjność przesłanki eugenicznej we wskazaniu do aborcji, dzieci chore i niepełnosprawne nie mogą być pozbawiane życia na etapie rozwoju płodowego.
W tej sytuacji priorytetem jest wypracowanie przez rządzących rozwiązań dla kobiet i rodzin, które usłyszały diagnozę choroby lub niepełnosprawności swojego dziecka.
Systemowe rozwiązanie np. rozszerzenie obecnie obowiązującego programu za życiem, wprowadzonego jeszcze w czasie rządów Beaty Szydło, powinno być celem numer jeden dla polityków i dla wszystkich obrońców życia – zaznaczył Paweł Ozdoba na antenie TV Republika.
Prezes Centrum Życia i Rodziny skomentował także protest aktywistów aborcyjnych, którzy w rocznicę wydania przez TK orzeczenia zgromadzili się w stolicy przy rondzie Dmowskiego. Manifestującym towarzyszyło hasło „Bronimy życia”.
Z dziennikarskiego obowiązku poszedłem zweryfikować, jak wygląda protest w Warszawie. Przez pierwsze dwadzieścia, trzydzieści minut trwania manifestacji w centrum Warszawy na miejscu było kilkaset osób, które dawały tzw. świadectwa z wykonania aborcji, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i pełne zachwytu opisywały, jak dobrze było zabić dziecko jeszcze nienarodzone – powiedział.
W tym roku na wydarzenie przyszło niewiele osób. Policja przekazała, że w centrum Warszawy zgromadziło się od 150 do 200 manifestantów. W czasie protestu zbierano podpisy pod projektem legalizacji aborcji.
Na dramat i skalę śmierci dzieci w procedurze aborcyjnej, w rozmowie ze stacją, zwrócił uwagę ks. prał. Walenty Królak, proboszcz parafii św. Augustyna w Warszawie.
My się gorszymy tak bardzo grzechami, zabójstwami czasów wojny, gdzie masowo zabijało się dzieci i ludzi. Oburza nas Holokaust, a czy istnieje dziś większa zbrodnia jak ta [aborcja], gdzie się zabija miliony dzieci na całym świecie – powiedział kapłan.
AG/ TV Republika
Dodaj komentarz