Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu można deklarować tożsamość płciową. Jest zarządzenie rektora

Pod numerem 030/2023 ukazało się zarządzenie rektora UP w Poznaniu datowane na 10 maja 2023 roku. “Procedura traktowania zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową”, bo o tym dokumencie mowa, wprowadza możliwość wnioskowania o traktowanie z postulowaną płcią.
W dokumencie przywołano szereg artykułów polskiej konstytucji, m.in. art. 30, który traktuje o “przyrodzonej i niezbywalnej godności człowieka”, a także art. 32, który dotyczy zakazu dyskryminacji. Wskazano także statut Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w sprawie Polityki Antymobbingowej i Antydyskryminacyjnej uczelni.
W Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu wprowadza się procedurę traktowania zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową, stanowiącą załącznik i integralną część zarządzenia – czytamy w pierwszy paragrafie zarządzenia.
Ideologiczny obłęd! Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu wprowadził "procedurę traktowania zgodnie z deklarowaną tożsamością płciową" https://t.co/qFL1CF0hh6
— wPolityce.pl (@wPolityce_pl) June 20, 2023
Zgodnie z procedurą, osoba, która identyfikuje się z inną płcią niż biologiczna, ma złożyć wniosek dot. odmiennego traktowania do rektora uczelni. Z osobą taką przeprowadza się następnie konsultacje. Gdy rektor zaakceptuje deklarowaną tożsamość płciową osoby wnioskującej, wystawia prośbę o jej poszanowanie. Jak można przeczytać w karcie wspomnianej procedury, na tej podstawie osoba wnioskująca “w ma prawo oczekiwać traktowania zgodnie z postulowaną płcią i imieniem” przez “członków wspólnoty Uniwersytetu”.
Przeczytałam, że Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zakończył proces dydaktyczny. Pracowników naukowych rektor przemienia w sekserów, którzy mają trafnie, wg klasyfikacji ideologii LGBTQI nazywać studentów. Zlikwidował prawo naturalne. Czy środowisko naukowe ujmie się za nauką?
— Barbara Nowak (@Br_Nowak) June 20, 2023
Niezastosowanie się do zaleceń „stanowi podstawę do wystąpienia ze skargą zgodnie z Polityką antymobbingową i antydyskryminacyjną UPP”.
Z treścią procedury można zapoznać się na stronie: puls.edu.pl/repozytorium/zarz-dzenie-nr-030/2023-z-dnia-10-maja-2023-roku
UP w Poznaniu dołącza do awangardy ideologicznego absurdu, poddając się presji rewolucyjnych aktywistów. Pojawiają się uzasadnione wątpliwości, jakie elity i w oparciu o jakie wartości będą kształcić polskie uniwersytety?
MZ/dorzeczy.pl
„Nie patrzę na to jaką kto ma płeć”. Tęczowa akcja studentów Uniwersytetu Warszawskiego
Dodaj komentarz