Melissa ocalała z aborcji, a teraz organizuje rekolekcje dla osób z podobną historią życiową

Melissa Ohden, założycielka Abortion Survivors Network, zapoczątkowała ogólnoświatową sieć non-profit. Celem jest zjednoczenie osób, które przeżyły aborcję, poprzez informacje, edukację, wsparcie w leczeniu rodziców i dzieci oraz rzecznictwo.
Ohden opiera swoją działalność na osobistej historii. Przeżyła aborcję przeprowadzoną w 31. tygodniu ciąży, co zostało potwierdzone przez jej biologiczną matkę. Doświadczyła, jak trudne jest życie w świecie, w którym to, co przydarzyło się jej w 1977 r., jest odrzucane i traktowane jako bajka, stworzona tylko po to, by zagrozić istnieniu legalnej aborcji.
W Schulenburg, małym mieście w Teksasie, odbyło się niezwykłe wydarzenie. „You Belong” to pierwsze rekolekcje dla osób, których matki poddały się aborcji, jednak bez „powodzenia”.
Melissa spotkała się z 17 osobami, które przeżyły aborcję, w wieku od 41 do 76 lat. Życie ich wszystkich zostało niemal zakończone przez aborcję, zarówno przed jej legalizacją w 1973 roku, jak i po niej.
Niektóre z nich mają akty urodzenia, inne mają tylko Certyfikat Urodzenia Żywego (U.S. Standard Certificate of Live Birth) z podaniem roku. W wydarzeniu wzięły udział osoby, które przeżyły aborcję z użyciem soli fizjologicznej, aborcję chirurgiczną (łyżeczkowanie), aborcję metodą próżniową, przedwczesne wywoływanie porodu i inne.
Wyświetl ten post na Instagramie.
„You Belong” (ang. „należysz”) wydaje się dość prostą nazwą, ale są to słowa, które pozostają niewypowiedziane, gdy doświadczyłaś traumy w łonie matki, traumy w dzieciństwie, dokonałaś wyborów w poczuciu nieuchronnej traumy pokoleniowej, w tym aborcji, szukałaś miłości i doświadczyłaś aborcji na inne sposoby, zanim jeszcze poznałaś swoją własną historię przetrwania.
Właśnie tym mają być rekolekcje zorganizowane przez Abortion Survivors Network –wzmocnieniem poczucia przynależności. Na tych dorocznych i pierwszych w swoim rodzaju rekolekcjach dla ocalałych z aborcji mówiono o dalszym uzdrowieniu, poruszając tematy przebaczenia, tożsamości i umiejętności radzenia sobie z traumą. Historia osób, które przeżyły aborcję, częstość występowania nieudanych aborcji oraz profil znanej społeczności osób, które przeżyły aborcję, zostały przedstawione wraz z informacjami na temat traumy pokoleniowej i pokoleniowego cyklu aborcyjnego.
Było to bezpieczne miejsce, w którym mogliśmy podzielić się naszymi historiami, aby nastąpiło uzdrowienie – stwierdziła Karen, 76-letnia osoba, która przeżyła aborcję. Wyraziła też swoją wdzięczność za „koleżeństwo, wzajemną miłość i więź”, którą poczuła.
AM/LifeNews.com
Dodaj komentarz