Nowe badania: Przemoc wobec kobiet pojawia się częściej w związkach nieheteroseksualnych

Badania opublikowane w czasopiśmie związanym z mniejszościami seksualnymi potwierdzają, że tzw. przemoc domowa dotyka częściej kobiety biseksualne i lesbijki, niż kobiety żyjące w związkach heteroseksualnych.
„Journal of Gay & Lesbian Social Services”, czasopismo akademickie, które podejmuje tematykę związaną z mniejszościami seksualnymi i ich środowiskiem społecznym oraz Rutgers University opublikowały nowe badania, które przedstawiają skalę przemocy wobec kobiet w związkach nieheteroseksualnych.
Okazuje się, że badania pt. „Cechy socjodemograficzne, objawy depresyjne i zwiększona częstotliwość przemocy ze strony partnerów intymnych wśród osób LGBTQ w Stanach Zjednoczonych podczas pandemii Covid-19” potwierdziły analizy, które przeprowadzono już przed dekadą: biseksualne kobiety i lesbijki są najbardziej narażone na nadużycia (zwłaszcza seksualne) ze strony osoby, z którą są związane.
Taką przemoc potwierdziło 49 proc. kobiet biseksualnych, 29,4 proc. lesbijek, ale i 16,4 proc. homoseksualnych mężczyzn. Natomiast przemocy w związkach heteroseksualnych doznało 23,6 proc. heteroseksualnych kobiet i 13,9 proc. heteroseksualnych mężczyzn.
W tym samym badaniu wskazano również, że ponad 50 proc. homoseksualnych mężczyzn i prawie 75 proc. lesbijek twierdzi, że padło ofiarą przemocy psychicznej ze strony partnera.
Te analizy potwierdzają wyniki poprzedniego badania „Narodowe badanie przemocy seksualnej i intymnej ze strony partnerów”, który powstał na zlecenie amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób i obejmował lata 2010-2012. Wykazano wówczas, że ofiarami przemocy częściej padały kobiety i mężczyźni w związkach jednopłciowych.
kobiety biseksualne 61,1 proc.
lesbijki 43,8 proc.
mężczyźni biseksualni 37,3 proc.
kobiety heteroseksualne 35 proc.
mężczyźni heteroseksualni 29 proc.
homoseksualni mężczyźni 26 proc.
Ta dane wskazują, jak podkreśla portal Infocatolica.com, że rzeczywistość różni się od tej, którą przedstawiają środowiska promujące ideologię gender.
AG/infocatolica.com
Dodaj komentarz