25 April 2024
4 May 2021

Prezydent Gwatemali spotkał się z Eduardo Verástegui. Padły słowa uznania

Prezydent Gwatemali, Alejandro Giammattei, spotkał się 27 kwietnia z Eduardo Verástegui. Ten meksykański aktor i producent jest również znanym liderem na rzecz ochrony życia. Podczas spotkania padło wiele słów uznania dla polityki prowadzonej przez Giammattei.

Jak podaje Agencia Guatemalteca de Noticias, tak o prezydencie wypowiadał się Verástegui: „Przyjechałem jako Meksykanin, aby mu pogratulować i cieszyć się jego przywództwem w świetle życia, przede wszystkim dlatego, że jest wiele rządów w wielu krajach, które promują kulturę śmierci.”

W listopadzie 2020 roku przy okazji prezentacji swojej strategii na rzecz ochrony życia w Gwatemali, Giammattei zapewnił, że nie pozwoli międzynarodowej firmie aborcyjnej Planned Parenthood założyć siedziby w tym kraju. „Uznaję życie od jego poczęcia i dlatego w moim rządzie nie będę tolerował żadnego ruchu, który by naruszał to, co jest przewidziane w naszej politycznej Konstytucji Republiki, co jest sprzeczne z wartościami, w których zostałem wychowany i co kłóci się z zasadami, które wyznaję jako jako lekarz” – mówił prezydent Gwatemali.

„Jestem wiernym obrońcą życia i z całą stanowczością zaznaczam, że nie będę popierać w moim rządzie tworzenia, rejestracji ani uruchamiania jakiejkolwiek organizacji, która działa przeciwko życiu” – dodał. Giammattei, który rządzi od stycznia 2020 do 2024 roku, wyraził też swój sprzeciw w temacie tzw. „małżeństw” homoseksualnych.

Eduardo Verástegui zaprosił również gwatemalskiego prezydenta do uczestnictwa w następnej konwencji w Meksyku, która zbierze „międzynarodowych liderów konserwatywnych broniących życia jako przywódcy i prawodawcy”.

„Być pro-life znaczy bronić życia wszystkich, nie tylko niektórych. Gwatemala jest przykładem światła, ponieważ tutaj życie się chroni i szanuje, i przyjeżdżamy, aby nauczyć się od tego kraju, żeby pracować razem” – dodał Verástegui.

Źródła: agn.gt, aciprensa.com

Udostępnij

Spodobał Ci się ten artykuł? Wesprzyj działanie naszego portalu swoim datkiem.

Wybierz kwotę
inna kwota
Wesprzyj portal

Leave a Reply

Anuluj pisanie

Liczba komentarzy : 0

Polityka prywatności i plików cookies

© Centrum Życia i Rodziny 2023