„Wpływ mediów na kształtowanie postaw antyrodzinnych”. Wykład Pawła Ozdoby już 31 maja w Krakowie!

Drugi Wykład Otwarty Konwersatorium Transdyscyplinarne w ramach cyklu „Psychologia Open” Toksykologia przestrzeni społecznej.
To inicjatywa podjęta przez Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania. Organizatorzy zapraszają do współpracy badaczy, studentów, przedstawicieli organizacji prorodzinnych, rodziców i wszystkie osoby, które dostrzegają niebezpieczne zjawiska w przestrzeni społecznej.
Organizatorzy podają, że:
wiele negatywnych zjawisk społecznych takich jak: wzrost uzależnień behawioralnych (zwłaszcza od pornografii, gier i mediów społecznościowych), rosnąca liczba osób cierpiących na depresję, wzrost liczby samobójstw, obniżenie poziomu nauczania na wszystkich szczeblach edukacji, kryzys rodzin (rezygnacja z małżeństwa, wielokrotne rozwody, niechęć do posiadania dzieci, aborcje, kryzysy tożsamości), obniżenie liczby powołań, rosnąca liczba apostazji i wiele innych mają swoje źródło w zakłamaniu przestrzeni społecznej.
Dlatego wobec nieprawdziwych i wybiórczych informacji, trzeba zawalczyć o prawdę, zwłaszcza o prawdziwy obraz małżeństwa i rodziny.
W ramach organizowanego cyklu wykładów, prelegentem majowego konwersatorium będzie Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. Przedłoży on uczestnikom spotkania temat oddziaływania mediów na kształtowanie postaw antyrodzinnych.
To niezwykle ważne i aktualne zagadnienia w czasach, gdy czynniki kulturowe i dominujący wpływ mass-mediów, tak mocno oddziałuje m.in. na obraz rodziny i ogromną liczbę rozwodów w naszym kraju. W filmach i serialach mnożą się złe przykłady. Jesteśmy oswajani z rozwodami, które przedstawiane są jako „dobre rozwiązanie”, które dają szczęście. Ale to tylko jeden z aspektów złożonego problemu wpływu mediów wizerunek małżeństwa i rodziny oraz formację postaw wobec tych instytucji. Prezes CŻiR przedstawi temat w szerszej perspektywie, uwzględniając najważniejsze korelacje między współczesnymi mediami a funkcjonowaniem rodziny.
Wydarzenie odbędzie się 31 maja 2023 o godz. 17:00 przy ul. Bernardyńskiej 3 (aula, 1 piętro).
Jak czytamy na stronie organizatorów:
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie jest jednym z niewielu miejsc w Europie, gdzie możemy zbudować transdyscyplinarny zespół ekspertów składający się z teologów, filozofów, medioznawców, psychologów, matematyków, pedagogów, prawników i terapeutów, którzy będą wypracowywać rozwiązania nieosiągalne dla typowego ośrodka naukowego. Naszym skarbem jest myśl Świętego Jana Pawła II.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konwersatorium!
Więcej informacji na stronie: tps.upjp2.edu.pl
MZ/Centrum Życia i Rodziny
Paweł Ozdoba włożył kij w mrowisko? Lewicowe media atakują Centrum Życia i Rodziny
Dodaj komentarz