SN w Tajlandii: „Małżeństwo. Tylko między kobietą i mężczyzną”. Rząd przyspiesza prace nad ustawą o związkach dla …. „wszystkich płci”

Sąd Najwyższy w Tajlandii orzekł, że – zgodnie z konstytucją kraju – małżeństwo to związek tylko między mężczyzną i kobietą. Po tym wyroku rząd przyspieszył prace nad projektem uznania związków partnerskich dla … „wszystkich płci”.
Po wyroku SN, jak informuje włoskie stowarzyszenie obrońców życia i rodziny, rząd Tajlandii zintensyfikował prace nad projektem ustawy o związkach cywilnych osób LGBT+.
Wicepremier kraju Wissanu Krae-ngam, cytowany przez Stowarzyszenie Pro Vita e Famiglia, powiedział, że projekt ustawy będzie chronić prawa osób „wszystkich płci”.
Tajskie prawo uznaje za związek małżeński jedynie związek zawarty między mężczyzną i kobietą. Sąd Najwyższy jednomyślnie orzekł, że jest to zapis zgodny z konstytucją kraju i obowiązujący, dlatego wydaje się, że związki jednopłciowe nie będą mogły być rejestrowane jako „małżeństwa”, jednak ich legalizacja pozwoli już na adopcję dzieci przez pary osób tej samej płci.
Z wyrokiem Sądu Najwyższego nie chce zgodzić się społeczność LGBT, która uznaje, że „orzeczenie SN to ogromny krok wstecz w walkach o uznanie małżeństw osób tej samej płci i równych praw dla społeczności LGBTIQ+ w Tajlandii”.
W Azji ideologia LGBT wywiera coraz silniejszą presję, a jej aktywiści wysuwają żądania rejestracji związków osób tej samej płci. Takie kroki podjęto już w Nepalu. W 2019 roku Tajwan, jako pierwszy kraj w regionie, przyznał związkom jednopłciowym status małżeństw.
AG/ProVitaeFamiglia.it
Dodaj komentarz