Prezes CŻiR: Rodzice mają prawo do wychowywania dzieci. Środowiska LGBT nie mogą działać w szkole bez zgody ich i dyrektora placówki

„Tęczowy piątek” nie może się odbywać w szkołach, jeżeli nie ma zgody rady rodziców i dyrektora na przeprowadzenie wydarzenia. Organizatorzy – środowiska LGBT – nie mają prawa wejść do szkoły – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Dziś odbywa się kampania #SzlachetnyPiatek. To alternatywa dla „Tęczowego Piątku”, który w niektórych polskich szkołach inspirują środowiska LGBT.
Jednak to rodzice, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej, mają prawo do wychowania swoich dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami –podkreślał w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Jeżeli nie ma zgody rady rodziców, dyrektora [szkoły] na organizację wydarzenia, organizatorzy – środowiska LGBT -nie mają prawa wejść do szkoły i przeprowadzać jakichkolwiek działań. Zachęcam do zainteresowania się tematem i zapytania w sekretariacie, czy takie zajęcia będą się odbywać – powiedział.
Ponadto, prezes Centrum Życia i Rodziny, zwrócił uwagę na zagrożenia, jakie płyną z takich inicjatyw przeprowadzanych właśnie w szkołach – miejscach, które powinny być bezpieczne dla dzieci i młodzieży. Jak zaznaczył Ozdoba, obserwacje aktywności środowisk LGBT w placówkach edukacyjnych w państwach Europy Zachodniej pokazują, że, jeżeli na pewnym etapie środowiska homoseksualne będą miały na tyle duży wpływ na społeczeństwo, to nie będzie odwrotu od negatywnych przemian kulturowych.
Sprawy związane z ideologią gender cały czas mówią o seksualizacji, które powinny być poruszane przez osoby świadome, dorosłe, bo wtedy nie będzie to zagrażające dla ich psychiki – powiedział.
Paweł Ozdoba zwrócił uwagę, że ideologowie LGBT, przy pomocy polityków liberalno-lewicowych, coraz odważniej wchodzą do różnych środowisk ze swoimi propozycjami.
Niestety, propaganda w samorządach jest coraz częstsza. Co więcej, dobre uchwały (jak Samorządowa Karta Rodziny) były wycofywane ze względu na obawę nieprzyznania dotacji z Unii Europejskiej – wskazał Paweł Ozdoba.
Stąd też inicjatywa #SzlachetnyPiatek zaproponowana właśnie przez Centrum Życia i Rodziny.
Zachęcamy, aby każdy w swoim ubiorze zawarł jakiś biały element –koszulę, przypinkę czy chustę – na znak identyfikowania się z wartościami chrześcijańskimi, jak czystość, wierność, szlachetność. Można także dać świadectwo w internecie poprzez umieszczenie zdjęcia z elementem białego ubioru i oznaczeniem go hasztagiem #SzlachetnyPiątek – powiedział Paweł Ozdoba.
AG/RadioMaryja.pl
Dodaj komentarz