Górny: „Ci, którzy straszą przeludnieniem, kierują się przestarzałym koncepcjami”

Zwolennicy depopulacji podejmowali walkę z rzekomym przeludnieniem, by ustrzec ludzkość i planetę przed zagładą. Narzędziami tej walki stały się antykoncepcja, aborcja i sterylizacja. Jednak „zdaniem botaników dzięki „zielonej rewolucji” jesteśmy dziś w stanie wykarmić 22 mld ludzi na kuli ziemskiej” – powiedział publicysta Grzegorz Górny.
Antykoncepcja, sterylizacja i aborcja były narzędziami, jakie propagowali zwolennicy teorii, według której duża liczba ludności będzie przyczyną zagłady ziemi i ludzkości. Niestety wspomniane wyżej narzędzia przyjęły agendy ONZ i międzynarodowe organizacje pozarządowe oraz rządy wielu państw.
Grzegorz Górny w felietonie „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja przypomniał teorie Paula Ehrlicha, amerykańskiego biologa i demografa, który w książce „Bomba populacyjna” przestrzegł, że w latach 70. i 80. XX wieku na świat miała dotknąć klęska głodu.
Historia XX wieku pełna jest intelektualnych zabobonów. Jeden z nich to przekonanie o tzw. bombie demograficznej, czyli grożącym ziemi przeludnieniu. (…) Poglądy Paula Ehrlicha nie były niczym nowym. Jako pierwszy głosił je już na przełomie XVIII i XIX wieku angielski ekonomista Thomas Malthus – powiedział publicysta.
Paul Ehrlich był naukowcem należącym do tzw. Klubu Rzymskiego, który w 1972 roku opublikował głośny dokument „Raport rzymski”. Także w nim przestrzegano, że jeśli nie powstrzyma się przyrostu ludzkości, to ludzie będą umierać z powodu głodu.
Gdy Ehrlich pisał swoją pracę, jego tezy zostały już obalone i uznane jako całkowicie fałszywe – przypomniał Grzegorz Górny.
Jednak, jak powiedział w felietonie, tej demograficznej psychozie uległo jednak wiele znanych osób. Pisarz Isaac Asimov wątpił, czy z powodu przeludnienia nasza cywilizacja dotrwa do końca XX wieku.
Stąd również ciągłe propagowanie antykoncepcji, a co za tym idzie aborcji, sterylizacji, głównie kobiet.
Publicysta przypomniał, że zdaniem botaników jesteśmy dziś w stanie wykarmić 22 mld ludzi na kuli ziemskiej.
Zdaniem botaników dzięki „zielonej rewolucji” jesteśmy dziś w stanie wykarmić 22 mld ludzi na kuli ziemskiej. Ci, którzy straszą przeludnieniem, kierują się przestarzałymi teoriami – powiedział red. Grzegorz Górny.
Ponadto, Górny zwrócił uwagę na przykład Pakistanu i Indii.
Dzięki programowi Normana Borlauga Pakistan osiągnął samowystarczalność żywnościową w 1968 roku, a Indie w 1974 roku. Kraje te stały się nawet eksporterami zboża, a produkcja ziarna rosła w nich szybciej niż przyrost naturalny. Sukces Borlauga polegał na tym, że dzięki skrzyżowaniu różnych odmian zbóż wyhodował on gatunki bardziej odporne na choroby oraz umożliwiające dwukrotne zbiory w ciągu roku. Dzięki jego metodzie wydajność plonów kukurydzy wzrosła cztery razy, a ryżu aż dziesięć razy – podkreślił.
AG/RadioMaryja.pl
Dodaj komentarz