BBC opublikowało listę „100 najbardziej inspirujących kobiet 2021 roku”. Uwzględniono dwóch mężczyzn

Jak podaje Daily Mail, na liście stworzonej przez BBC figurują „co najmniej dwie trans-kobiety”. Ten eufemizm jest używany do określenia mężczyzny, który postanowił identyfikować się jako kobieta i mógł, ale nie musiał, przejść operacje.
Taka sytuacja miała już miejsce w poprzednich podczas kompletowania plebiscytu słynnej brytyjskiej stacji telewizyjnej. BBC włączyło mężczyzn kilka razy do swojej listy kobiet, począwszy od 2013 roku.
Daily Mail podał również informaję, że „mówi się, że transpłciowy aktywista, który identyfikuje się jako niebinarny, został uwzględniony w 2019 roku” w liście „100 najbardziej inspirujących kobiet”.
Ci faceci są tam nie bez powodu – nie tylko po to, by pomóc w ciągłym [zmienianiu opinii publicznej] przez media głównego nurtu, ale by zapewnić ruch trans, że BBC faktycznie wybrało stronę. Co z kobietami, które zostały usunięte z listy, by zrobić miejsce dla swoich nieprzekonujących sobowtórów? – zwraca uwagę felietonista LifeSiteNews.com, Jonathon Van Maren.
Jeden z mężczyzn ujętych w plebiscycie to przedstawiający się jako Alba Rueda, argentyński aktywista transpłciowy. Jest „pierwszą osobą trans na wysokim stanowisku rządowym w swoim kraju” i zajmuje stanowisko podsekretarza ds. polityki różnorodności w Ministerstwie Kobiet, Płci i Różnorodności.
Wyświetl ten post na Instagramie
Drugim mężczyzną docenionym przez BBC, jest Iman Le Claire, pochodzący z Egiptu, obecnie mieszkający w USA, określający się jako „tancerka, aktorka i aktywistka LGBTQ+”. Jest założycielem fundacji „Trans Asylias”, która ma na celu pomoc w migracji „osobom trans ubiegającym się o azyl na terytoria przyjazne osobom trans” z ich „homofobicznych” krajów.
Queer Liberation March was for me the platform to express my advocacy to defend and protect Queer and Trans asylum seekers! Because they are the most vulnerable of the whole LGBTQ+ community! #QueerLiberationMarch #Pride2021 #pride #TransAsylumSeekers #ProtectTransRefugees pic.twitter.com/6OITGTYH0B
— Iman Le Caire (@ImanLeCaire) June 29, 2021
Co ciekawe, dokładnie połowa wybranych kobiet, pochodzi z Afganistanu. Jak podkreślają autorzy listy, jest to spowodowane tym, że „dziewczętom zabroniono zdobycia wykształcenia średniego, rozwiązano ministerstwo ds. kobiet, a kobietom w wielu przypadkach zabroniono powrotu do pracy. Tegoroczna lista jest wyrazem uznania dla ich odwagi i osiągnięć w sytuacji, gdy zmuszone są na nowo ułożyć sobie życie”.
W tym roku 100 Women wyróżnia te [kobiety], które uderzają w „reset” – kobiety odgrywające swoją rolę w odkrywaniu na nowo naszego społeczeństwa, naszej kultury i naszego świata – czytamy na stronie internetowej BBC.
Na liście znalazła się też jedna Polka, Barbara Smolińska – założycielka Reborn Sugar Babies. Tworzy ona lalki do złudzenia przypominające prawdziwe niemowlaki, aby pomóc matkom, które straciły swoje dzieci przejść przez proces żałoby.
AM/LifeSiteNews.com, BBC.com
Dodaj komentarz